Przydatne wtyczki społecznościowe do WordPressa

Przydatne wtyczki społecznościowe do WordPressa

„Content is King”, czyli o zawartości strony i pozycjonowaniu
17 października 2012
Content marketing w promocji firmy
9 lutego 2014

Przydatne wtyczki społecznościowe do WordPressa

Wordpress_logoTym razem z cyklu „tunningujemy WordPressa”  zaprezentuję Wam cztery wtyczki, za pomocą  których połączycie  stronę/bloga na WordPressie z serwisami społecznościowymi takimi jak Facebook, Twitter, Google + itd.

Simple Facebook Comments

Wtyczka prosta, ale przez to  łatwa w instalacji oraz zarządzaniu. Dzięki niej na stronie swojego bloga możesz w ciągu kilku minut  umieścić komentarze Facebooka.  Innymi słowy osoby zalogowane na Facebooku będą mogły dodawać pod twoim tekstem komentarze, które przy zaznaczeniu odpowiedniej opcji będą  również udostępniane   ich profilach lub Fan Page’ach.

plugin_wordpress2

Wtyczkę można pobrać ze strony: http://wordpress.org/plugins/simple-facebook-comments/

Shareaholic

Rozbudowany plugin,  za pomocą którego połączysz bloga z takimi serwisami jak Twitter, Google + , Facebook, Pinterest i inne.

Dzięki tej wtyczce umieścisz na stronach witryny/bloga:

  • zakładki  społecznościowe,
  • top bar z buttonami,
  • a także tzw. related content

Ta ostatnia opcja umożliwia dodanie pod konkretnymi postami  linków do artykułów o podobnej zawartości.  Plugin Shareaholic ma również funkcję statystyk. Dzięki temu możemy śledzić liczbę udostępnień danego artykułu z twojego bloga w różnych serwisach społecznościowych.

Wtyczkę można pobrać ze strony: http://wordpress.org/plugins/sexybookmarks/

Sociable

Kolejna wtyczka do zamieszczenia zakładek społecznościowych i do  dzielenia się kontentem.  Oprócz tego za pomocą wtyczki można zainstalować na stronie reklamę swoich serwisów społecznościowych w formie   Skycrapera.

Wtyczkę można pobrać ze strony: http://wordpress.org/plugins/sociable/

Social Slider

Nasza „rodzima” wtyczka stworzona przez  Łukasza Więcka. Jej atutem jest to, że uwzględnia nie tylko zagraniczne portale społecznościowe, ale również te które  funkcjonują w polskim Internecie. Takie jak Goldenline, NK.pl, Wykop.pl. Po instalacji wtyczki social slider w lewej części strony pojawi się wysuwana szuflada  (http://social-slider.com/demo/full.html ).

Na niej będzie można umieścić swoje konta społecznościowe.

plugin_wordpress

Social slider to prawdziwy kombajn. Znakomita opcja dla tych, którzy posiadają swoje konta w różnych serwisach social media i chcą je połączyć z blogiem lub stroną firmową.

Wtyczkę można pobrać ze strony: http://wordpress.org/plugins/social-slider/

 

Zachęcam do instalacji wybranych wtyczek na swoim blogu. W razie kłopotów z instalacją lub ustawieniami – piszcie! Kontakt: k.biernacka@imediasolutions.pl

Katarzyna Biernacka
Katarzyna Biernacka
Content marketer, copywriter, właścicielka agencji iMedia Solutions specjalizującej się w content marketingu - prowadzeniu blogów firmowych, tworzeniu treści do e-sklepów & SEO copywritingu.

Komentarze są wyłączone.