Kilka słów o mnie

Nazywam się Katarzyna Biernacka. Treści dla internetu tworzę "od zawsze". Początkowo jako dziennikarz internetowy a przed ostatnie kilka lat copywriter i content marketer. Ukończyłam Uniwersytet Jagielloński (Polonistyka, 2003) i Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (E-marketing, 2011). Od 2012 roku prowadzę agencję iMedia Solutions.
A na tym blogu dzielę się swoją wiedzą w zakresie, prowadzenia blogów firmowych, tworzenia dobrego kontentu (i nie tylko).
6 października 2023

Jak tworzyć i optymalizować treści YMYL?

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy lub inny biznes dotyczący z finansów, bezpieczeństwa czy kwestii zdrowotnych, znajdziesz się pod obserwacją algorytmów Google, które zwracają szczególna uwagę na treści z kategorii YMYL (ang.Your Money Your Life). Czy teksty na twoim blogu firmowym czy w poradniku w e-sklepie należą do tej grupy? Jeżeli tak, powinieneś zastanowić się, jakie ma to dla ciebie znaczenie, i przede wszystkim jak je optymalizować, aby spełniały kryteria wyszukiwarki.
11 stycznia 2023

Czym zajmuje się content manager?

Przyjęło się, że content manager to po polsku „specjalista ds. zarządzania treścią” lub „menedżer treści”. Brzmi bardziej swojsko, chociaż w pełni nie oddaje znaczenia angielskiego terminu. Co w praktyce oznacza zarządzanie treścią? Czym jest ta treść, którą trzeba zarządzać? I dlaczego potrzebna nam jest osoba od zarządzania treścią w e-commerce (i nie tylko)?
21 lutego 2021

Obsługa bloga firmowego przez ghost bloggera. Dlaczego warto?

Chcesz prowadzić biznesowego bloga, ale nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Chcesz się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, ale pisanie tekstów to nie jest twoje ulubione zajęcie? Zatrudnij autora widmo do prowadzenia bloga czyli ghost bloggera.
14 lutego 2021

ZBLOGOWANA FIRMA odc.2: W jakich branżach prowadzić bloga?

Czy w każdej branży prowadzenie bloga daje porównywalne efekty?

Zasadniczo tak, ale... To zależy. Zależy o branży, aktywności konkurencji, profilu bloga czyli podejmowanych na blogu tematów i ich jakości. I tych czynników ważnych, mniej ważnych je całkiem sporo. Czy powinniśmy się tym martwić?

Zapraszam na kolejny odcinek ZBLOGOWANEJ FIRMY.

W tym odcinku opowiem:

Czy w każdej branży prowadzenie bloga daje porównywalne efekty?
Jakie elementy mają wpływ na sukces firmowego bloga?
W jakich rodzajach działalności blogowanie dla biznesu ma większe szanse powodzenia?

7 lutego 2021

Outsourcing bloga, ghost blogging czy opcja in-house?

Po podjęciu decyzji o uruchomieniu bloga przy witrynie internetowej lub w sklepie internetowym zazwyczaj pojawia się dylemat: czy prowadzić tego bloga samodzielnie, czy zlecić go do obsługi zewnętrznej firmie content marketingowej?
1 lutego 2021

ZBLOGOWANA FIRMA odc.1: Dlaczego warto uruchomić bloga?

Zapraszam na pierwszy odcinek ZBLOGOWANEJ FIRMY. Cykl filmów, które poświęcone będą  prowadzeniu i redagowaniu bloga w małej firmie i sklepie internetowym. 

Z tego odcinka dowiecie się m.in.:

1. Co to jest blog firmowy?
2. Jakie pytania warto zadać sobie przed uruchomieniem bloga w sklepie internetowym?
3. Kilka powodów, które mogą cię zmotywować do ruszenia z własnym biznesowym blogiem.

PS. Przyznam, że na początku nagrywania byłam nieco spięta, ale im dalej w las…;)

22 stycznia 2021

Jak wymyślić temat na bloga firmowego, gdy nie ma weny?

Jak wymyślić nowy temat na bloga firmowego, kiedy wydaje Ci się, że już wszystko co istotne zostało na nim opublikowane? Co zrobić, kiedy brakuje ci pomysłów na atrakcyjne treści? Przede wszystkim nie idź na łatwiznę, nie publikuj tylko po to, "aby coś dodać". Nie pisz tekstu, którego potem możesz się wstydzić. Weź głęboki oddech i poczytaj, jak można wybrnąć z tej dołującej sytuacji.
15 stycznia 2021

Jak i dlaczego aktualizować stare posty na firmowym blogu?

Czy potrzebujesz nowych treść na blogu? I tak, i nie. Czy wiesz, że możesz znacznie więcej osiągnąć aktualizując stary, ale całkiem nieźle rankujący artykuł? Tuningowanie postów na blogu firmowym daje spektakularne efekty. A wiesz, co jest w tym najlepsze? Jeszcze stosunkowo niewiele firm prowadzących bloga firmowego wdrożyło recykling treści do swojej strategii.
10 kwietnia 2020

5 elementów dobrego tekstu evergreen

W poprzednim artykule poświęconym pisaniu artykułów evergreen stwierdziłam, że tego pisanie typu tekstów przypomina nieco konstruowanie cepa. Hmmm… Może z tym cepem nieco przesadziłam, ale nie wycofuję się z twierdzenia, że jest to stosunkowo proste. Pod warunkiem, że wiesz jak to robić.