Solidne prowadzenie blogów firmowych

Prowadzenie bloga firmowego

Dlaczego blog firmowy?

Blog firmowy to potężne narzędzie, które pozwoli Ci na zbudowanie wizerunku i ugruntowanie pozycji Twojej marki w świadomości Klienta.

Dzięki umiejętnie prowadzonemu blogowi przyciągniesz do firmy więcej Klientów, a w dalszej perspektywie, zbudujesz z nimi cenne relacje. Dobry blog to wartościowy content, dzięki któremu poprawisz widoczność witryny firmowej, e- sklepu w wynikach wyszukiwania Google.


55%

Firmy prowadzące własnego bloga mają o 55% więcej odwiedzin strony niż firmy, które nie mają bloga.

61%

61% konsumentów online dokonuje zakupu sugerując się informacjami i recenzjami zaczerpniętymi z blogów.

88%

Firmy B2C prowadzące bloga generują o 88% więcej potencjalnych Klientów miesięcznie.

82%

Firmy B2C prowadzące bloga generują o 88% więcej potencjalnych Klientów miesięcznie.

Jakie korzyści będziesz miał z prowadzenia bloga firmowego?

Poprawisz pozycję w wyszukiwarkach

Firmy, które blogują, posiadają średnio o 434% więcej zaindeksowanych stron.

Pozyskasz nowych Klientów

92% firm, które publikują treści więcej niż raz dziennie, pozyskało klientów dzięki blogowaniu.

Poprawisz rozpoznawalność firmy

70% Konsumentów dowiaduje się o firmach za pomocą artykułów online (a nie reklam).

Zwiększysz obroty

60% konsumentów poszukuje produktu po świadomym zetknięciu się z informacją o nim.

Prowadzenie bloga - co w usłudze

W momencie,  gdy zaczniemy się zajmować Twoim blogiem staniemy się jednocześnie jego głównym administratorem i redaktorem naczelnym. Ty nie musisz się już o nic martwić. W usłudze dostaniesz nie tylko same treści, ale przede wszystkim pomysł na bloga i  kompleksowe nim zarządzanie.

Analiza i strategia

Pierwszym etapem jest analiza. Przyjrzymy się aktualnej sytuacji Twojej firmy,
poznamy Twoją firmę i jej produkty (usługi),
dokładnie przyjrzymy się stronie WWW,
poznamy branżę i Twoich konkurentów,
poznamy Twoje potrzeby i oczekiwania.
Po analizie dostępnych materiałów (dane o produktach i rynku) ustalimy format i formę graficzną bloga i przygotujemy ramowy plan zawartości bloga (w zależności od ustaleń)

Wysokiej jakości teksty

Aby blog spełniał swoje zadanie musi być regularnie aktualizowany. W ramach współpracy gwarantujemy Ci regularną aktualizację bloga wysokiej jakości treściami zgodnymi z potrzebami (artykuły poradnikowe, specjalistyczne, ciekawostki, prezentacje produktów, relacje z eventów firmowych itp.). Liczba aktualizacji zależy od Ciebie.

Optymalizacja SEO

Każdy dodawany przez nas artykuł jest przygotowany z myślą o indeksacji w wyszukiwarkach. Artykuły są odpowiednie redagowane (teksty uwzględniają słowa kluczowe) kategoryzowane i tagowane. Każdy artykuł opatrzony jest unikalnym opisem SEO. Dzięki optymalizacji wzrośnie liczba wejść na stronę firmową, e-sklepu na określone słowa kluczowe

Zdjęcia w tekstach gratis

Nie martw się, że nie dysponujesz odpowiednimi fotografiami do tekstów. To już jest na naszej głowie. W każdym tekście umieszczonym na blogu bedzie się znajdować minimum jedno zdjęcie związane z treścią.

Opieka administracyjna

Dbamy o poprawne działanie bloga. Dokonujemy niezbędnych aktualizacji oprogramowania i wtyczek. W razie kłopotów z działaniem przejmujemy na siebie kontakt techniczny z hostingodawcą.

Raporty i statystyki

W trakcie trwania usługi masz cały czas dostęp do raportów związanych z liczbą wykorzystanych znaków, przebiegu konkursu oraz statystyk odwiedzin bloga.

FAQ- najczęściej zadawane pytania

Odpowiedzi na pytania, które pewnie chcesz zadać (ale inni już je zadali)

1Czy blog firmowy da mi więcej klientów?
Tak, jeżeli będzie to dobrze i regularnie prowadzony blog, odpowiednio zoptymalizowany, na którym potencjalny Klient znajdzie treści, jakie go zainteresują. Wówczas taki blog będzie pracował na twój zysk i będzie źródłem leadów. Wg badań już 3-6 tekstów dodanych na bloga w miesiącu daje ok. 200 leadów (potencjalnych klientów). 9-15 tekstów miesięczne na blogu to 600 leadów. Jak widać widać warto. Pamiętaj, że to potencjalni Klienci. To czy staną się klientami realnymi zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Wyjaśniamy to w artykule Optymalna długość artykułu na blogu firmowym
2Czy prowadzenie bloga wpłynie znacząco na pozycję mojej strony/sklepu w wynikach wyszukiwania?
Tak. Wpłynie i to bardzo realnie. Ostatnie zmiany algorytmu Google coraz bardziej preferują wartościowe i poczytne treści. A to oznacza, że to, co umieszczasz na stronie ma coraz istotniejszy wpływ na twoją pozycję w wyszukiwarce. Właśnie dlatego po jednej z ostatnich zmian algorytmu najwięcej straciły w strony, które stawiały na ilość, a nie na jakość. Sukcesywnie natomiast zyskują, którzy zainwestowali w content marketing. Stale dodają nowe treści o odpowiedniej jakości (blogi, działy z aktualnościami), dbają o optymalizację i generują sporo linków w mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn). Prowadzenie bloga to właśnie wartościowe treści, które lubią wyszukiwarki. Sukcesywnie prowadzony i optymalizowany blog zagwarantuje ci dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania.
3Czy do artykułów na blogu dodajecie zdjęcia?
Tak. Standardowo do każdego tekstu na blogu dodawane jest przynajmniej jedno zdjęcie autorskie lub z banku zdjęć.
4Jaką długość mają teksty na blogu?
W tekstach ważniejsza jest jakość a nie ilość. Standardowo w ofercie mamy teksty o długości 3000-3500 znaków ze spacjami. To jest strona A4 „z hakiem”. Taka długość artykułu na blogu zazwyczaj jest długością wystarczającą.
5Jaką długość powinny mieć teksty na blogu?
Taką, aby wyczerpać temat. Wyjaśniamy to w artykule Optymalna długość artykułu na blogu firmowym
6Jak często dodawane są wpisy na bloga?
Wszystko zależy od potrzeb firmy i celów marketingowych związanych z blogiem. Żeby blog „żył” i był odwiedzany, musi być aktualizowany co najmniej 1 – 2 razy w tygodniu. Obecnie tak naprawdę znacznie istotniejszym pytaniem od tego ile wpisów należy dodać na bloga?, jest pytanie o wartość merytoryczną tych artykułów. Im wartościowsza treść, unikalna i przydatna dla internauty, tym większa skuteczność bloga. Z tego powodu w trakcie naszej pracy koncentrujemy się przede wszystkim nad nieustanną optymalizacją i podnoszeniem jakości contentu.

Druga kwestia to systematyczność aktualizacji. Blog musi być aktualizowany regularnie, żeby Czytelnicy i wyszukiwarki mieli po co wracać.

7Inni zrobią to taniej.

Z pewnością znajdzie się wiele firm, które zrobi to taniej. Pytanie czy na prawdę chcesz z korzystać z ich usług? My zrobimy to lepiej. Po prostu.

Mamy ponad 15- letnie doświadczenie w publikowaniu treści w Internecie
 • Przyczynimy się do wzrostu pozycji strony w wyszukiwarce Google, co przełoży się na wzrost rozpoznawalności firmy;
 • Zapewniamy solidne i terminowe redagowanie bloga;
 • Przygotowujemy raporty dot. popularności wpisów;
 • Dostarczamy informacje nt. zainteresowań biznesowych potencjalnych klientów i analizujemy statystyki;
 • Piszemy teksty wartościowe merytorycznie, ciekawe, jak również zoptymalizowane pod wyszukiwarki internetowe.
  8Płacimy tylko za teksty na bloga?
  Nie. Pisanie tekstów to jeden z elementów prowadzenia bloga firmowego. Ty wykupujesz usługę prowadzenia bloga a to coś bardziej kompleksowego. A to oznacza, że oprócz redagowania ciekawych artykułów zajmujemy się również administrowaniem serwisem, optymalizacją treści, interakcją z czytelnikami. W całości przejmujemy pieczę nad twoim blogiem w pełnym tego słowa znaczeniu.

  Szczegółowa oferta prowadzenia bloga firmowego.

  9Mam sklep na RedCart. Czy mają Państwo doświadczenie z prowadzeniem bloga na tej platformie?
  Tak, doświadczenie mamy. : ) Na platformie e-commerce RedCart jest możliwość aktywowania modułu bloga. Jest on – co prawda – dość uproszczony, ale posiada podstawowe opcje (np. optymalizacja SEO artykułów, kategorie). Jeżeli myślą Państwo o rozbudowanej wersji bloga przy swoim e-sklepie z przyjemnością pomożemy w rozważeniu innych opcji.
  10Po co mam płacić komuś za prowadzenie bloga? Mogę to robić sam. Lepiej.

  Tak, możesz. Tak naprawdę byłaby to idealna opcja. Sytuacja, w której właściciel e-sklepu czy innego biznesu sam pisze bloga i dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami i wartościowymi treściami. Z tego założenia wychodziło też większość z naszych obecnych Klientów, zanim zdecydowali się na skorzystanie z usług naszej agencji.

  Dlaczego postanowili zlecić nam to zadanie? Z braku czasu. Prowadzenie bloga jest zajęciem czasochłonnym i wymaga regularności. Zlecenie prowadzenia bloga firmie takiej jak nasza sprawi, że zaoszczędzisz cenny czas i jednocześnie małym nakładem kosztów będziesz promować własną markę i firmę w Internecie.

  11Ile kosztuje uruchomienie bloga firmowego?
  Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań. W niektórych przypadkach samo uruchomienie bloga firmowego jest całkowicie darmowe (np. gdy uruchamiasz blog na platformie typu WordPress.com lub aktywujesz moduł z aktualnościami w ramach e-sklepu). Jak widzisz zrobienie pierwszego kroku nie jest zbyt kosztowne.
  12Czy możemy założyć bloga firmowego za darmo?
  Tak, istnieje taka możliwość. W tym momencie dostępnych jest wiele możliwości na uruchomienie platformy blogowej całkowicie za darmo. Wystarczy założyć konto w jednej z popularnych platform blogowych takich jak WordPress.org lub Blogger.com. Obie platformy oferują szereg nieodpłatnych usług, za pomocą których bez problemu uruchomisz bloga firmowego. Kilku naszych klientów prowadzi blogi właśnie w oparciu o takie bezpłatne platformy (głównie WordPress.com) i są z tego zadowoleni. Oczywiście postawienie bloga na darmowej platformie nie jest rozwiązaniem idealnym. Uruchamiając bloga na tego typu portalu musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami (limit danych, ograniczona liczba szablonów, brak dostępu do zaawansowanych opcji). Niemniej jednak jeżeli jesteś właścicielem małej firmy i poszukujesz prostego i taniego rozwiązania – to jest dla Ciebie korzystna opcja. Oczywiście samo uruchomienie bloga nie wystarczy, musi być jeszcze ktoś kto go poprowadzi. W ramach naszej współpracy zakładamy, optymalizujemy i prowadzimy blogi również na platformach zewnętrznych.

  Masz dodatkowe pytania? Wątpliwości?

  Napisz do nas i opisz swoją firmę. Podpowiemy Ci, jakie efekty możemy dla Ciebie uzyskać.